Kalbėtas žodis: Tour de France 19 etapo reportažas
Anonim

Tai, kas turėjo būti Alberto Contadoro karūnavimo bėgimas 19 etape, virto jo Tour de France karjeros kova. Andy Schleckas, kuris šiandieniniame 32 mylių laiko važiavime praras minutes prieš Contadorą, šiandien surengė vieną geriausių TT važiavimų savo karjeroje. To nepakako, kad jis sugrįžtų į geltoną – Contadoras tai pasiuvo trečią kartą per savo karjerą, tačiau dėl to šeštadienis tikrai buvo įdomesnis nei tikėtasi.

Vienu momentu, gerokai prasidėjus šios dienos veiksmams, Schleckas šešiomis sekundėmis aplenkė savo varžovą ispaną, o tai, atsižvelgiant į jo aštuonių sekundžių deficitą bendroje įskaitoje, leido jam atsilikti per dvi sekundes nuo virtualaus geltono marškinėlio. Jis šiek tiek nublanko link finišo ir Contadorui pralaimėjo 31 sekundę, tačiau jo pasirodymas pranoko visus lūkesčius ir tikrai atnaujins diskusijas apie Contadoro taktiką Pirėnų kalnuose.

Būtent tuose kalnuose jis užpuolė, kai Schleckas patyrė mechaninį gedimą – Turo protokolo pažeidimą. Contadoras tą dieną iš Schlecko atėmė 39 sekundes ir geltonus marškinėlius. Su šios dienos rezultatu jis ir Schleckas bendroje įskaitoje pirmauja lygiai 39 sekundėmis. (Visi rezultatai.)

Šiandienos etapą laimėjo šveicarų žvaigždė Fabianas Cancellara. Triskart pasaulio čempionas laikui bėgant, taip pat šių metų „Flandrijos turo“ir „Paris-Roubaix“vienos dienos „Classic-Cancellara“nugalėtojas buvo didelis favoritas. Jis TK mylios trasą įveikė per 1 valandą 56 sekundes. Jo laimėjimas buvo toks dominuojantis, kad per tris minutes nuo jo finišavo tik keturi motociklininkai.

Tačiau tikroji istorija buvo mūšis tarp Contadoro ir Schlecko. Beveik kiekvienas dviračių sporto stebėtojas visiškai nurašė Schlecko galimybes. „Saxo Bank“motociklininkas yra vienas geriausių alpinistų pasaulyje, tačiau niekada nepasirodė laiko važiavimuose. Kita vertus, Contadoras tapo vienu geriausių TT lenktynininkų pasaulyje ir netgi įveikė Cancellara praėjusių metų paskutiniame laiko važiavime.

Tačiau šiandien jis neturėjo tų kojų. Ir jis, ir Schleckas finišavo beveik septyniomis minutėmis nuo „Cancellara“– tai rodo, kad trumpas laiko tarpas tarp jųdviejų buvo tiek dėl blogos Contador dienos, tiek dėl geros Schlecko dienos. Jie šiandien užėmė atitinkamai 35 ir 44 vietas.

Lance'as Armstrongas, važiavęs paskutiniame reikšmingame savo karjeros „Tour de France“etape ir važiavęs praėjus vos kelioms valandoms po Floydo Landiso išsamių kaltinimų dopingo vartojimu, praėjusią naktį „Nightline“užėmė 67 vietą, 7:05 atsilikdamas nuo Cancellaros. Armstrongas dominavo laiko važiavimuose per savo septynerius metus trukusį „Tour“bėgimą. Tačiau šiandien Amerikos veteranui tapo dar viena užmarštinga diena per visą jų kupiną Tourą.

Rytoj daugiausiai iškilmingas paskutinis etapas į Paryžių bus skirtas sprinteriams. Ieškokite Marko Cavendisho, kuris iškovos savo penktąją pergalę šių metų ture, ir Alessandro Petacchi, susidūrusio su kaltinimais dopingo vartojimu namuose, Italijoje, kad išlaikytų žalius marškinėlius.